MESTO ŠTÚROVO

leží na pravom brehu Dunaja v južnom cípe Podunajskej nížiny. Centrom mesta sa tiahne pešia zóna s množstvom obchodov, reštaurácií a cukrární. Každoročné jarmoky Šimona a Judu, ktoré sa v meste konajú už od roku 1724 sú najväčšou udalosťou širokého okolia. Pri vchode do termálneho kúpaliska Vadaš je situované nákupné centrum Aquarius.

JAZDA VÝLETNÝM VLÁČIKOM

so sprievodcom je jednou z mnohých atrakcií mesta. Jazda začína v Štúrove, prechádza námestím, odkiaľ pokračuje ďalej po moste Márie Valérie do mesta Ostrihom s konečnou zástavkou pred bazilikou. Jedinečná možnosť ako spoznať okolie mesta aj s ratolesťami, ktoré môžu nerušene spoznávať okolitú krajinu.

MOST MÁRIE VALÉRIE

postavený v roku 1895 je dlhý 547m a spája cezhraničné mestá Štúrovo a Ostrihom. Meno získal po najmladšej dcére cisára Františka Jozefa I. Most zničený v rokoch 1919 a 1944 bol opätovne opravený do dnešnej podoby v roku 2001. Samotná rekonštrukcia bola realizovaná s dôrazom na zachovanie pôvodného vzhľadu mosta.

TURISTIKA, KONE, RYBOLOV

Mesto Štúrovo je obklopené skalami Kováčskych vrchov, kde sa nchádza viacero značených turistických chodníkov. najvyšším vrchom tejto prírodnej rezervácie je Burda s 395m. Jazdecké stajne s koňmi sa nachádzajú v obci Hronovce (iba 25km od Štúrova). Súčasťou areálu Vadaš je aj prírodne jazero s možnosťou rybolovu. Okrem toho je možný rybolov v okolí mesta na tečúcich vodách riek Dunaj, Ipeľ a Hron.

PLAVBA LOĎOU PO DUNAJI

by mala byť súčasťou každej správnej dovolenky. Hodinová plavba spojená s odborným výkladom začína v prístave, pokračuje najskôr proti prúdu na slovenskej strane Dunaja a vracia sa späť po prúde maďarskou stranou. V sezóne júl/august premáva loď denne, pričom lístky je možné zakúpiť priamo na brehu Dunaja pri nalodení. Z paluby lode je možné spoznávať scenérie a krásy oboch brehov Dunaja.

CYKLOTURISTIKA

je vhodnou formou pre aktívny odpočinok a relax s možnosťou spoznávania okolitej prírody. Mestom Štúrovo prechádza známa Dunajská cyklotrasa, ktorá patrí medzi najznámejšie v strednej Európe. Po jej ceste je možné navštíviť krásy Nemecka, Rakúska, Slovenska a Maďarska.
Vyznávači horskej cyklistiky (MTB) si tiež prídu zaručene v okolitých vrchoch na svoje.

V ponuke letná sezóna 2020

REZERVÁCIA POBYTU

Zmeniť veľkosť izby

CHATA MYA.SK
JANA GREGOROVÁ

Pri Vadaši
943 01 Štúrovo 

 rezervacie(a)mya.sk

 +421-(0)905-569-812

 Facebook Fan Page

SK26 8360 5207 0042 0608 1596

ŠTÚROVO POČASIE

Všetky práva vyhradené | © 2020 mya.sk
Chata MYA | Izby | Obchodné podmienky | Osobné údaje | Cennik | Facebook